Language

ESKISEHIR AVIATION CLUSTER

Monthly Archives: Mart 2015

Yorumlar Kapalı

CMM ORTAK ÖLÇÜM MERKEZİ AÇILIŞI…

9 Mart 2015

Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği (ESAC) ve Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) işbirliğiyle özellikle havacılık sektörüne hizmet edecek 3 boyutlu çok hassas ölçümlerin yapılacağı CMM Ortak Ölçüm Merkezi, 9 Mart 2015 Pazartesi günü saat 11.00’de Eskişehir Valisi Güngör Tuna, ESO Başkanı Savaş Özaydemir,   Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği Başkanı Mahmut Faruk Akşit, Raylı Sistemler Derneği Başkanı Kenan Işık ve BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci tarafından hizmete açıldı.
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki açılışta yaptığı konuşmada, Eskişehir’in özellikle havacılık ve raylı sistemler alanında geleceği parlak bir kent olduğunu söyledi.
Günümüzde test ve sertifika merkezlerinin çok önem arz ettiğini belirten Tuna, şunları kaydetti:
“Bu tür merkezlerin varlığı ve buna sahip olmak çok önemli. BEBKA olarak bu merkeze destek veriyoruz. Eskişehir’e hayırlı olsun. Zaten Eskişehir sanayisi ar-ge çalışmalarıyla önemli bir yere geldi. Sadece bu alanda değil, başka alanlarda da üretilen parçaların sertifika tesislerinin yapılması bizi bu yarışta ön sıralara getirecektir diyorum. Bu tarz çalışmaların devamını temenni ediyorum.”
ESO Başkanı Savaş Özaydemir da tesisi tüm sanayicilerin hizmetine sunduklarını bildirdi.

indir09032018Resim609032018Resim7