Language

ESKISEHIR AVIATION CLUSTER

Eskişehir Valiliği Ve Esac Arasında Yetkin İşgücünün Keşfedilerek İstihdamının Artırılması Protokolü İmzalandı…

Yorumlar Kapalı

Eskişehir Valiliği Ve Esac Arasında Yetkin İşgücünün Keşfedilerek İstihdamının Artırılması Protokolü İmzalandı…

15 Eylül 2015

Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Havacılık Kümelenmesi (ESAC) arasında “Yetkin İş Gücünün Keşfedilerek İstihdamın Arttırılması Projesi” işbirliği protokolü, Tusaş Motor Sanayi TEI tesislerinde imzalandı. İmza törenine; Vali Güngör Azim Tuna, Vali Yardımcısı Günhan Yazar, İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, TEI Genel Müdürü ve ESAC Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Faruk Akşit, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, ESO Başkanı Savaş Özaydemir, ETO Başkanı Metin Güler, ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Sayın Valimiz Güngör Azim Tuna yaptığı konuşmada imzalanacak protokolün kurumlararası iş birliği anlamında örnek bir model olduğunu dile getirerek projenin hayata geçmesinde gayreti olan herkese teşekkür etti.

Projenin il genelinde bulunan bütün Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini kapsayacağını söyleyen TEI Genel Müdürü ve ESAC Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Faruk Akşit ise, 11. sınıfa devam eden başarılı öğrenciler arasından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenen öğrencilere ESAC tarafından yıl boyunca eğitim ve öğretim bursu verileceğini açıkladı. ESAC tarafından programa dâhil olan okulların atölyelerine makine ve teçhizat desteği de verileceğini belirten Genel Müdür Akşit, uygulanan program sonunda başarılı olan öğrencilerin ihtiyaç nispetinde ESAC tarafından istihdam edileceğini bildirdi.

Konuşmaların ardından Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve ESAC Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Faruk Akşit, “Yetkin İş Gücünün Keşfedilerek İstihdamın Arttırılması Projesi” işbirliği protokolünü hayırlara vesile olmasını dileyerek imzaladılar.

24122015Resim1 24122015Resim2