Language

ESKISEHIR AVIATION CLUSTER

Eskişehir 1. Ulusal Havacılık Teknolojileri Çalıştayı”, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki açılış programıyla başladı.

Yorumlar Kapalı

Eskişehir 1. Ulusal Havacılık Teknolojileri Çalıştayı”, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki açılış programıyla başladı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) ve TEI-TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. işbirliği ile 17-18 Eylül tarihlerinde ESOGÜ ev sahipliğinde düzenlenecek olan “Eskişehir 1. Ulusal Havacılık Teknolojileri Çalıştayı”, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki açılış programıyla başladı.

Programa, ESOGÜ Yönetimi’nin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Başkan Yardımcısı Serdar Demirel, 1. Hava Bakım Fabrikası Müdürü Hava Tuğgeneral Gürhan Ergürhan ve Eskişehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven,  de katıldı.

TEI-TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürü ve ESAC – Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mahmut Akşit, konu Eskişehir ve havacılık olunca firma olarak böyle bir etkinliğin merkezinde bulunmalarının gerekli olduğunu ve ellerinden geldiğince çalıştayı desteklediklerini belirterek, böyle havacılık çalıştaylarının kendileri adına eğitim ve üniversite ile işbirliği için güzel fırsatlar olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Mahmut Akşit, gelecek yılki çalıştayda Eskişehir’deki üniversite öğrencileri ile TEI-TUSAŞ mühendislerinin birlikte yaptıkları çalışmaların sonuçlarının paylaşılması temennisini de dile getirdi.17_18_EYLUL2018